Jak z miłości do stawów, zaprojektowałam wzór
6.jpg

Kutradesign, czyli Julia i Paweł na stawach (fot. Tomasz Tołłoczko)

Kiedy myślę o wakacjach z dzieciństwa, mam przed oczami głównie Zalesie Górne, boisko, lasy i "stawy", czyli Ośrodek Wypoczynkowy "Wisła", to tam głównie spędzałam ciepłe, wakacyjne dni, gdy byłam młodą dziewczyną. Niezwykły klimat, trochę starych budynków, domków letniskowych, pozostałości po latach świetności, kiedy pulsowało tu życie towarzyskie, kawiarenki z pięknymi parasolami i krzesłami, dorośli i dzieci ubrani w zabawne stroje kąpielowe. "Stawy" - taką nieformalną nazwę nosi Ośrodek - każdy z okolicznych mieszkańców wie, o czym mowa. To miejsce przeróżnych wspomnień, radości, smutków, które można tu było "rozchodzić". 

Stawy w Zalesiu Górnym (fot. Tomasz Tołłoczko)

Stawy w Zalesiu Górnym (fot. Tomasz Tołłoczko)

Całe Zalesie Górne, to miejsce szczególne, kiedyś symbolizowało dla mnie ciężar, złość wyprowadzki z Warszawy, szczególnie bolesny, przy podróżach do szkoły, rozpoczynających się bladym świtem. Dzisiaj to sentymentalne podróże, wspomnienia, te lepsze i gorsze, pierwsze miłości, pierwsze piwo wypite ukradkiem z kolegami, pierwsze rysunki i malunki, czy projekty, cudowne zajęcia plastyczne i teatralne z Grażyną Doba-Wolską, czy niezwykłe lekcje rysunku z prawie metafizycznym miejscowym artystą - ikonopisarzem - Leszkiem Zadrągiem. Zalesie to fascynujący ludzie, niezwykle zróżnicowani, bogactwo rozwoju artystycznego i poszukiwania nowych form wyrazu. Tym właśnie dla mnie było i jest to miejsce mojej młodości. I zawsze gdzieś tam w tle krążące "stawy".

Kutradesign, czyli Julia i Paweł na stawach (fot. Tomasz Tołłoczko)

Wzór Lato na pocztówce

Niejako w hołdzie temu ulubionemu miejscu wypoczynku z lat dziecięcych, zaprojektowałam jakiś czas temu wzór, na który składają się postaci uprawiające przeróżne sporty wodne i nie tylko. Znajdują się tam zarówno takie dyscypliny jak pływanie, czy kajakarstwo, uprawiane tu od dawien dawna, jak i nowsze, dostępne całkiem niedawno - stand up paddle, czy obecnie - wakeboard. Kolorystyka nawiązuje do minionych lat świetności - lat 50-tych dwudziestego wieku, kiedy to Ośrodek "Wisła" przeżywał swój niewątpliwy okres świetności.

Kutradesign, czyli Julia i Paweł na stawach (fot. Tomasz Tołłoczko)

Stawy w Zalesiu Górnym (fot. Tomasz Tołłoczko)

Obecnie moje ukochane "stawy" nie tchną już takim dawnym urokiem, wraz z nowym dzierżawcą, uzyskały nowy wygląd i nową zawartość. Podobno wiele osób cieszy ta nowa odsłona Ośrodka. Ja lubię wracać do swoich wspomnień, przywołując je, łatwiej mi kochać to miejsce, idąc ścieżką wokół stawów, tym razem ze swoimi dziećmi, które za dwadzieścia lat może też będą miały wspomnienia podobne do moich.

Wzór Lato znajdziesz na naszych pocztówkach dostępnych tu: http://kutradesign.pl/kategoria/pocztowki/pocztowka-lato

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl