Jak odsieki dostały kół i całkowicie odjechały
2.jpg

Jedną z niezwykle ważnych dla mnie podróży, która zaowocowała kolejnymi rozwijającymi przygodami, była wycieczka do praskich zakładów rzemieślniczych, zrealizowana w ramach cyklu Projektowanie oparte na rzemiośle - współpracy Muzeum Warszawskiej Pragi - oddział Muzeum Warszawy oraz Wydział Wzornictwa Warszawskiej ASP, a poprowadzona przez nieocenioną Katarzynę Chudyńską-Szuchnik (takie spacery są, z tego co wiem, nadal w ofercie muzeum - serdecznie je polecam)

Podczas spaceru odwiedziliśmy m.in. zakład produkcji abażurów, parasolek, kapeluszy, czy sztukaterii, ale dla mnie najciekawszy okazał się zakład produkcji obuwia - Specjalistyczna Spółdzielnia Pracy (obecnie Zakład Ortopedyczny Pod Słowikiem) „Stopa”, jedno z nielicznych miejsc na mapie Warszawy, gdzie wciąż można wykonać buty na zamówienie. Zafascynował mnie świat produkcji obuwia, niezwykłe narzędzia, cała kolekcja kopyt „z historią”, robionych specjalnie pod zamawiających obuwie, czy wreszcie kolorowe odpady skórne.

Ta wycieczka zainspirowała mnie do zaprojektowania serii małych autek, które można wykonać z kawałeczków skóry pozostałej po produkcji obuwia, przy wykorzystaniu kilku prostych technik, stosowanych podczas obróbki skóry. To podróż, która choć miała miejsce prawie pięć lat temu, to wciąż rzutuje na moje życie projektowe i postrzeganie świata.Tym samym powstały Samochodziaki Rzemieślniaki - odpadki skórne, które leżały przez lata, a może i miesiące, czekając na swój dzień chwały, dostały kół i odjechały.

Czym właściwie są Samochodziaki Rzemieślniaki? To zestaw kreatywny, dzięki któremu samemu w domu (do spółki dzieci z dorosłymi), skonstruujesz małe retro autka z odsieków skórnych, pozostałych po produkcji obuwia.

W zestawie znajdują się trzy specjalnie zaprojektowane kształty „karoserii”, ponadto oczka kaletnicze, nabijak do tych oczek, ośki, koła z kokosowych koralików w kształcie dysków, zatyczki, ponadto małe kopyto do kształtowania skory na mokro oraz sznurek konopny.

Wykorzystując kilka prostych rzemieślniczych technik, korzystając z materiałów, które znajdziesz w zestawie, możesz stworzyć w kilkanaście minut własnoręcznie małą zabawkę. Zapraszamy do majsterkowania!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl